İmplantın avantajları çok fazla ama dejavantajı hiç mi yok?

Tabiki dejavantajı var. Hasta diş kaybettiği bölgede ısırma sonucu oluşan tat alma duyusunu da diş çekimi ile kaybeder. Bu hissiyatı sağlayan sinirler diş köklerimize bağlıdır ve çekim ile bu sinirler de yok olur.

Hastalar belli bir süre sonra implant yapılan bölge için ‘Ne kadar ısırdığımı bilmiyorum hocam, normal mi ?’diye sormaları bundan kaynaklıdır. Tek bir dejavantajı budur.

İmplant yaptırdım ama şu kadar zaman sonra düştü, neden olabilir?

Bunun nedeni en çok temizlikle alakalıdır. Hasta yapılan dişlerine temiz bakmamıştır. En büyük etken implantların ağız hijyeni sağlanmaması sonucu periimplantitis(iltihaplanması) olmasıdır.

Diğer etkenler de hastanın sahip olduğu sistemik (kronik ) hastalıklarıdır. Şeker hastalığı(diyabet), kemik erimesi (osteoporoz), bökrek hastalıkları karaciğer hastalıkları gibi hastalıklar, kafa ve boyun bölgesine alınan radyasyon da etkilidir.

İmplant markası da implant ömrü üzerinde etkisi vardır. Bizim kullandığımız implant markaları bu etkenleri sorgulamadan ömür boyu garanti vermektedir. Firma ve markanın sağladığı bu garanti ile doktorunuza ulaşamazsanız dahi firmaya ulaştığınızda düşen implantınızı ücretsiz karşılayacaktır.

Hızlı iletişim
  • 0452 323 33 39
  • 0544 479 37 66
  • info@alialverdis.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara